První výsledky sčítání lidu z loňského roku, které nyní zveřejnil Český statistický úřad, jsou potěšitelné. V Česku žije skoro o devadesát tisíc lidí víc než před deseti lety. Což znamená, že se Česká republika může zařadit mezi země, o které je zájem. A také jde o dobrou zprávu, co se týká rozpočtu, služeb, které chceme od státu i zájmu investorů českých i zahraničních.

Nejde přitom jen o pracovní trh, který je napjatý i u nás a neustále poptává zaměstnance, které mu ani rostoucí Česko nemůže dát. Země, z nichž obyvatelé prchají, tzv. shrinking countries (např. Litva, Lotyšsko, Bulharsko či Ukrajina, přičemž zhusta odchází vzdělanější populace v produktivním věku, byť za roky pandemie odliv zpomalil), postupem času nemohou svým obyvatelům nabídnout základní služby. Což vyvolá další exodus a další zhoršení situace.

Český rozpočet bez ohledu na devastující politická rozhodnutí těží z růstu obyvatel. Jinak by na tom byl ještě hůř, byť se to při rekordních schodcích nezdá být možné.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.