Téma migrace polarizuje českou společnost už sedmým rokem a jedním z úkolů nové vlády je také vypořádat se s tímto složitým fenoménem. Kvůli tuhé restrikci ministerstva vnitra a protiimigrační rétorice mnoha českých politiků nemají cizinci u nás vůbec snadný život.

Uprchlíci tu s námi téměř nežijí, přichází jich zhruba tisícovka ročně, azylů udělujeme téměř nejméně ze zemí EU a přitom jsou běženci terčem výpadů politiků a dezinformačních serverů nejen před každými volbami. Azylová procedura je v České republice zoufale nekvalitní, ostudně dlouhá, azylová rozhodnutí jsou hojně rušena soudy a jako bonbonek čeští úředníci vymýšlejí likvidaci bezplatné právní pomoci nebo odebírání již udělených ochran lidem z Běloruska nebo Kuby, tedy zemí, mírně řečeno, zjevně nedemokratických.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.