Premiér v demisi Andrej Babiš chce na dnešním evropském summitu společně s polskou vládou prosazovat snížení ceny emisních povolenek. Doufejme, že neuspěje. Snížení ceny, nebo dokonce zrušení emisních povolenek by totiž pro Českou republiku znamenalo čistou ztrátu až 60 miliard korun.
Ne, není to úplně intuitivní. Zkusme si proto nejdřív stručně popsat základní východiska, která současný stav ovlivňují.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








