Výsledek voleb zatím odhadovat nelze, lze si ale úspěšně tipnout, že v těchto volbách padne nejvíce kroužků v historii. Snad nikdy neměli voliči takovou potřebu kroužkovat.

V minulosti se kroužkování stalo populárním hlavně proto, že šlo o docela účinný nástroj, jak se zbavit některých nepopulárních politiků na kandidátkách svých oblíbených stran.

Letos půjde o něco jiného. Půjde spíš o způsob, jak se mnozí voliči vypořádají s účastí svých oblíbených stran v jedné ze dvou antibabišovských koalic. U první z nich se budou celkem jistě mnozí voliči snažit upřednostnit kandidáty starostů před Piráty a obráceně. U druhé to bude ještě komplikovanější, protože koalice Spolu je ještě víc nesourodá, mnoho voličů například lidovců mělo už od počátku problém hlasovat pro ODS, rivalita panovala i mezi voliči ODS a TOP 09 a spíše středoví voliči měli tendenci preferovat před konzervativní KDU-ČSL třeba TOP 09.

Z tohoto pohledu budou mimořádně zajímavé konečné počty mandátů, protože se ukáže, kdo byl v jednotlivých koalicích skutečným tahounem, a bude jasnější, jak se vlastně chovají voliči těchto příbuzných středo-pravicových stran.