Česko hledalo v neděli večer premiéra. Zábavní televizní hry se účastnil jeden nevrlý pán, jeden poněkud rozpačitý pán, jeden pán, který mluvil pomalu a jeden Okamura. A ano, jeden z nich se bohužel velmi pravděpodobně premiérem stane.

Úplně nejhorší na politice je, když se z ní dělá zábavní show. Když se třeba týden před klíčovými volbami naprosto rezignuje na snahu usnadnit voličům rozhodování a dodat jim nějaké podstatné informace a místo toho se uspořádá bizarní televizní pořad, kde na sebe dvě a půl hodiny pokřikují čtyři muži středního až vyšší věku, k čemuž je ještě hlasitějším křikem povzbuzuje více než stohlavý dav rozvášněných fanoušků.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Alice 04.10.2021 23:05
I já se přidám, z Hospodářských novin se stalo cosi, co s hospodářstvím nemá nic společného. Plátek domněnek a drbů.
Rostislav Cibulka 04.10.2021 10:09
Souhlasím s panem Honzou níže. Hospodářské noviny jsou poslední dobou politický plátek soustředící se na třídní boj a komentáře od redaktorů Kubity, Honzejka a Hrstkové. Ekonomické zpravodajství je tu jen tak na okraj.
Honza 04.10.2021 08:20
Dovolím si být taky trošku zlý. Jak ke zvýšení politické kultury přispívají HN? Kde jsou analýzy veřejných financí? Dopady jednotlivých návrhů? Kde je analýza cen bytů? Jaké jsou reálné náklady na bytovou výstavbu, kolik stojí samotná stavba, pozemek a byrokracie kolem? Co stárnutí populace? To přece nejsou jen důchody, ale taky zdravotnictví (drtivou většinu zdrojů čerpají lidé ve vysokém věku), sociální služby. Každý den mě napadají stovky otázek, na které nedostávám odpověď. Místo toho vychází plytké komentáře. Ty by měly být doplňkem, nikoliv jádrem HN.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru