Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman rezignoval, funkci opustí na konci června. V normální zemi a normální době by na tom nebylo nic pozoruhodného. Zeman je ve funkci už od roku 2010, což není krátká doba, a ve standardních poměrech by šlo jen o pochopitelné střídání funkcionářů. Jenže ve standardních poměrech bohužel nežijeme a tak je rezignace klíčového muže justice znepokojivá. A to hned z několika důvodů. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se