Před rokem, 13. 3. 2020: “To nejlepší, co mohou lidé udělat, je zůstat doma. Samozřejmě nakoupit si, ale moc se v tom obchodě nezdržovat, zůstat doma a prostě to vydržet. Já vím, že je to těžké. Prostě to musíme vydržet.”

O tři dny později, 16. 3. 2020: “Jediný způsob, jak se dá čelit těm 368 mrtvým denně, je to, že to těm lidem konečně dojde, zůstanou doma, budou chodit akorát do práce a maximálně si nakoupit a že to prostě společně aspoň těch 10 dní nebo 14 dní vydržíme.”

Deset nebo čtrnáct dní.

25. 3. 2020: “Lidé mají pocit, že už ta hrozba povoluje. No nepovoluje. Jediným způsobem, jak to vydržíme a zvládneme, je to, že budeme dodržovat ta nařízení.”

O den později, 26. 3. 2020: “Zatím ty křivky nárůstu jsou podstatně pomalejší než v Itálii nebo ve Španělsku, takže se zdá, že ta opatření fungují, ale musíme vydržet.”

O další tři později, 29.3. 2020: “Vypadá to, že ta vládní opatření fungují, nicméně já jsem velmi opatrný, protože jakmile někde někdo řekne, že to funguje, tak reakce většinou našich lidí je ta, že vyrazí do parků a na předzahrádky a začnou to oslavovat – a to samozřejmě není dobrý nápad, je potřeba vydržet.”

Ještě můžete?

3. 4. 2020: “Pro nás je to důkaz toho, že ta včas nastavená bariérová opatření fungují a prosíme všechny občany, aby ještě vydrželi.”

8. 4. 2020: “Jakkoliv to může vypadat, že ta čísla jsou dobrá, a jsou dobrá, tak jsou dobrá jenom kvůli tomu, že naši občané nařízení vlády dodržují, takže je chci požádat o to, aby vydrželi i přes Velikonoce.”

12. 4. 2020: “Pokud chceme, abychom ten virus porazili, tak musíme vydržet. Já vím, že je to nepříjemné, ale musíme to vydržet.”

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru