Nizozemsko, to je 1,5m maatschappij. Společnost jednoho a půl metru. Je to rozestup, který se tu musí už skoro rok dodržovat. V zemi, kde se lidé ještě nedávno zdravili třemi polibky na tvář, si dnes lidé už ani nepodávají ruku. Bezpečný rozestup se tu opravdu dodržuje. Lidé před sebou na ulicích uhýbají a heslo "afstand houden" (dodržovat rozestup) je slyšet odevšad.

Zatímco v Česku se mi stále stává, že mi lidé chtěli potřást rukou. A při odmítnutí se tváří nechápavě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se