Začal rezervační očkovacího systém proti nemoci covid-19 pro ty, kterým je přes osmdesát let. Jejich příbuzní, na něž kvůli spoléhání na on-line formu celý proces rezervace povětšinou zbude, si na ráno nařídili budíky, aby osmou hodinu nezmeškali. Jak potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný, očkovat se bude podle systému "kdo se dřív registruje, ten má první vakcínu". Na rozdíl od prioritních skupin, jako jsou nyní zdravotníci, těžce nemocní či klienti domovů seniorů, je jediné kritérium pro veřejný očkovací systém 80 let. Pak jsou si všichni rovni.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se