Na počátku září jsem poslala premiérovi a jeho vládě dopis, v němž jsem napsala, že se vší vážností odmítám přijmout peníze, kterými chce vláda obdarovat seniory, a uvedla důvody, proč s tímto rozhodnutím nesouhlasím. Pandemie koronaviru zasáhla celou společnost, některé její skupiny mnohem citelněji než seniory. Například všechny děti, které celé měsíce nemohly chodit do školy a normálně se učit. Jejich dlouhodobý pobyt doma a izolace od vrstevníků vytvářely problémy pro ně i pro jejich rodiče.

Zasáhla i ty, kteří nejsou placeni ze státního rozpočtu. Senioři jsou u nás zajištěni penzemi. Ve výši, která odpovídá hospodářské úrovni státu a také naší minulosti pod vládou komunistů. Tato výše je dána zákonem. Jakékoli zasahování do tohoto systému porušuje ekonomickou rovnováhu a ohrožuje platnost práva a zákonů. I tak veškeré starobní důchody podstatně zatěžují státní rozpočet a penzijní reforma stále v nedohlednu. Stáří nás ale nevylučuje od ostatních. Je to přirozený běh života, včetně zdravotních problémů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.