Cvak. Vládní přepínač Česka opět změnil polohu. Od pátka bude potřetí vypnuto. Nezajdeme si do restaurace, na prázdniny na horách můžeme zapomenout, dětem se uzavřou školy. Problém samozřejmě není v tom, že se to děje. Vývoj epidemie je hrozivý, nakažených a mrtvých přibývá znepokojivě rychle. Jinak než lockdownem to řešit nelze, naše zdravotnictví by se zhroutilo. Uzavírají se i další země, včetně Německa, které má příznivější čísla než my. Problém je ovšem v tom, že v Česku se uzavírání jako vždy děje křečovitě a chaoticky. Změna přichází ani ne dva týdny po rozvolnění. Podle protiepidemického systému PES se řídí jen přibližně. A postižené podnikatele nechává v nejistotě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se