Jako "revoluci" ve mzdách prezentovala média zářijové rozhodnutí Nejvyššího soudu, který se zastal řidiče České pošty z Olomouce, jemuž vadilo, že jeho kolegovi z Prahy stejný zaměstnavatel měsíčně platí o několik tisíc korun více. Pošta u soudu tvrdila, že do mzdy promítá regionální podmínky a že práce není všude stejně náročná. Její námitky ale u soudu neobstály. K pohledu soudu a právníků připojujeme pohled ekonomický.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se