Že vláda kriticky podcenila epidemii koronaviru, lze těžko zpochybnit. Chyby už vlastně přiznávají i premiér Andrej Babiš a jeho nový ministr zdravotnictví Roman Prymula, byť se vymlouvají na to, že neměli informace. Je to ale opravdu tak?

Na stole je dnes několik otevřených svědectví, která dokazují opak. Například ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek České televizi potvrdil, že vláda i premiér měli nejpozději během září k dispozici oficiální model vývoje epidemie covidu-19, který předpovídal, jak bude epidemie vypadat, když se současná opatření zavedou od prvního října nebo až 10. října, tedy až po volbách. Přičemž pozdější zavedení protiepidemických opatření předpovídalo více než dvojnásobný počet nakažených a hospitalizovaných.

Může se tedy zdát, že vláda Andreje Babiše upřednostnila lepší volební výsledek před rychlým zásahem spojeným s nepopulárními omezeními, která byla nutná pro zbrzdění epidemie.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.