V pondělí vláda schválila plán na přípravu splavnění Odry z Polska do Ostravy. Dle slov superministra Karla Havlíčka se chce takto stát z krize proinvestovat utracením 15 miliard korun. Kanál má dát lidem práci, a jak tweetnul Havlíček, půjde kromě energetického také o vodohospodářské a rekreační posílení Moravskoslezského kraje.
Jenže už samotný záměr splavnění Odry děsí nejen přírodovědce. V ostravské krajině dlouhodobě sužované těžkým průmyslem a znečištěním by znamenala stavba kanálu prohloubení devastace krajiny a další miliardy navíc, se kterými vláda zatím určitě nepočítá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




