V pondělí vláda schválila plán na přípravu splavnění Odry z Polska do Ostravy. Dle slov superministra Karla Havlíčka se chce takto stát z krize proinvestovat utracením 15 miliard korun. Kanál má dát lidem práci, a jak tweetnul Havlíček, půjde kromě energetického také o vodohospodářské a rekreační posílení Moravskoslezského kraje.

Jenže už samotný záměr splavnění Odry děsí nejen přírodovědce. V ostravské krajině dlouhodobě sužované těžkým průmyslem a znečištěním by znamenala stavba kanálu prohloubení devastace krajiny a další miliardy navíc, se kterými vláda zatím určitě nepočítá.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se