Ještě před rokem by se to zdálo být vzdáleným až nemožným. Tuto středu představila prezidentka Evropské komise Ursula von der Leyen návrh na zvýšení emisního cíle ze 40 na 55 procent oproti roku 1990. Nový cíl se promítne do tzv. klimatického zákona a poslouží jako základ pro evropský příspěvek k naplňování Pařížské dohody. Nejde o fetišismus s čísly, ale o logický krok na cestě k uhlíkové neutralitě Evropské unie do roku 2050, kterou členské státy přijaly na konci minulého roku. Návrh komise projde prvním testem na summitu evropských lídrů v polovině října.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












