Těžko se dívá na sklíčené rodiče Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Právě oni měli největší právo obdržet jasnou odpověď na to, kdo si vraždu vyžádal a zaplatil za ni. Jejich zklamání je obrovské a pochopitelné.

Bolí i pohled na kolegy a přátele zavražděného novináře s družkou, kterým se nedostalo ujištění, že takový čin dokáže náš systém spravedlnosti - který sám zároveň podstupuje opravy - dotáhnout do konce.

Drby o vztazích v senátu soudkyně Ruženy Sabové jsou sice zajímavé, ale v podstatě nemají váhu podemlít samotné tvrzení soudců, že je důkazy nepřesvědčily. Na to mají prostě právo. A platí, že pokud máme pochybnosti, musíme mít i dobré důkazy. Jinak jsme v rovině konspirace.

Ještě víc skličující než to, že se tento obraz spravedlnosti rozchází s veřejnou objednávkou, je jiná věc. Policejní týmy byly silně motivované uspět, když pracovaly na zajišťování důkazů. Snažily se tím napravit reputaci policie, která se přes nitranskou spojku podílela na sledování novinářů. A připojili se i vyšetřovatelé z Europolu, kteří dodali výsledky své práce s datovou stopou z mobilů. Díky těmto zkoumaným částem komunikace, které veřejnosti oprávněně předložila poškozená strana, jsme se dostali hluboko do mysli Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsové. A rozplétali pavučinu vztahů a motivů.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.