Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připomíná zhruba od dubna výrazem smutného bernardýna. Poté, co ho ve středu odpoledne (po kolikáté už?) seřval premiér Andrej Babiš, se ale propadl ještě o stupeň hlouběji. Na tiskové konferenci vyhlížel jako týraný baset. Musel oznámit, že jeho původní rozhodnutí zavést od 1. září roušky ve všech uzavřených veřejných prostorách neplatí. Roušky nebudou povinné ani ve školách, ani v obchodech, ani u kadeřníka, ani v restauracích. "Vyjímáme komerční provozy a školská zařízení. Vnímáme veřejnou debatu, podněty občanů, nejsme hluší a slepí," pravil utrápeně. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se