Před Velikonocemi vyhlásila vláda Andreje Babiše, že spouští projekt Chytré karantény. A teď, po pouhém čtvrtroce a tisících nakažených, se zamýšlí, jak ji bude provádět a kdo by na ni měl dohlížet. Jestli zdravotnictví, nebo armáda, nebo oba resorty… Třeba covid-19 počká, než se to trochu vyjasní.

Opravdu to celé zní jako vtip. Blbý.

"Chytrá karanténa je systém, který povede k včasnému zachycení, testování infekčního onemocnění covid-19 a izolaci v karanténě co největšího počtu potenciálně nakažených osob. (...) Nejedná se o nic nového. Inspirovali jsme se tam, kde se to skvěle osvědčilo. Podobný systém chytré karantény již funguje. Používají jej například Korejská republika nebo Singapur."

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se