V souvislosti s hnutím Black lives matter se začalo debatovat o tom, zda není rasismus - a dokonce rasismus systémový - problémem i u nás. Módní - a většinový - názor zní, že nikoli. A to přesto, že se u nás stále dělá hu hu hu na černé fotbalisty, přesto, že vznikl poprask, když si Lidl dovolil umístit černocha do běžné reklamy, a přesto, že se předseda de facto vládní komunistické strany pohoršuje nad odstraněním prasečáku stojícího na místě koncentračního tábora pro Romy.

Jsou zkrátka lidé, kterým nic z toho k přiznání existence problému s rasismem v Česku nestačí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se