“V dnešní době mají ženy své první dítě v průměru okolo 30. roku. Současná medicína je na tak vysoké úrovni, že porodnické výsledky jsou i u žen ve velmi pokročilém věku na stejné úrovni jako u žen mladých. Rozdíl je ovšem v tom, že dítě starší matku značně duševně a fyzicky vyčerpává, a proto většinou skončí pouze u jednoho dítěte. A to je z hlediska naší země nevýhodné. Proto je třeba podporovat všemi možnými nástroji, aby ženy rodily své první dítě mnohem dříve, než dosáhnou 30. roku svého života (optimální je věk okolo 24. roku života ženy).”

Ze zápisků jednoho pětašedesátiletého chlapa, který si myslí, že rodina je továrna na další daňové poplatníky a že žena je někdo, kdo nejspíš nepatří na vysokou školu, protože když má optimálně rodit ve čtyřiadvaceti, jak by tam mohla vůbec dostudovat? Ten chlap je Andrej Babiš, předseda vlády. A tyhle věty uvedl ve svém tradičním nedělním facebookovém kázání.

Je to obvyklý Babišův stesk po vyšší porodnosti. Ženy by měly rodit podle Babišova “optima” 2,1 dítěte, abychom “zachránili” například náš důchodový systém. To nedělají a Babišovi se to nelíbí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se