Informací je příliš mnoho, kdo má ale čas se tím vším probírat? Možná někdo od novin. Zde je výběr textů, které se tento týden vyplatilo číst podle mě, Jana Kubity, editora Hospodářek.

- Šíření koronaviru Covid-19 můžete sledovat ZDEZDE nebo třeba ZDE a taky ZDE, a ZDE dokonce s hudbou.

Zde si můžete přečíst, jak Covid-19 mění už teď naše životy.

Tady pár užitečných rad pro zaměstnance i zaměstnavatele.

Zde pozoruhodný rozhovor se ženou, která byla v Itálii, je jí zle, má všechny příznaky, ale nikdo ji nechce otestovat na koronavir. Divné, vždyť premiér Babiš na tiskovce tvrdil, že testy "nejsou problém", že je jich dost.

- A zde zajímavé čtení o tom, jak se s koronavirem potýká Jižní Korea. Sice docela úspěšně, ale některá opatření by šla v Evropě uplatnit jen těžko.

- A ke koronaviru ještě tento velmi zajímavý profil lékaře Jiřího Štefánka na Facebooku.

- A teď honem pryč od virů. Chuck Norris slaví narozeniny. Ne, moment, je to prý jinak, narozeniny slaví Chucka Norrise. Už po osmdesáté. Tady bych se vůbec nebál popřát ještě alespoň jednou tolik.

- Věděli jste, že existuje strana, která ve svém programu nabízí omezení rychlosti světla na 100 km/h?

- Takový billboard u silnice trvá postavit asi tak jedno odpoledne, ale odstranit ho i tři roky. A až podivně často na to nestačí ani ty tři roky. Velmi smutná mapa.

- Jestli stárnete, a třeba já to dělám, tak si klidně přečtěte tenhle rozhovor. Je dobrý.

- A na závěr jedno doporučení. Jestli máte rádi vědu, podívejte se na tenhle web plný novinek o nejrůznějších objevech. Je to velmi dobře stravitelné i pro nás laiky. A dozvíte se tam třeba o planetě, na které prší železo, o tom, že vám aminokyselina L-serin zlepší paměť, nebo o tom, že psi disponují dosud neznámým smyslem pro detekci infračerveného záření.

Dobrý víkend a dobré čtení a pevné zdraví.
jk

 
Foto: Kresba - Miloš Čermák

Kubitovo čtení každý pátek do vaší pošty

 

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru