Informací je příliš mnoho, kdo má ale čas se tím vším probírat? Možná někdo od novin. Zde je výběr textů, které se tento týden vyplatilo číst podle mě, Jana Kubity, editora Hospodářek.

- Podle JPMorgan hrozí "konec lidského života, jak jej známe".

- Neskutečná podívaná. Záznam jednání Rady ČTK. Největší hvězdy: Pavel Foltán a Petr Žantovský. Pokud budete mít pocit, že se díváte na mateřskou školu, kde si děti hrají na dospělé, je to správný dojem.

- “Já chci garantovat lidem, že když budeme součástí nějaké koalice, tak korupce na Slovensku skončila.” Pozoruhodný rozhovor s člověkem, který může v sobotu vyhrát slovenské volby.

- Ke koronaviru snad jen tohle. Zachovejte paniku a myjte si ruce.

- Smutné výročí a k němu starší text Davida Klimeše. Hodí se i letos.

- Země má dva měsíce. Jako vážně.

- “Chcete jet lepším vozem, než České dráhy obvykle nasazují? Počkejte, až pojede stejným vlakem premiér a ministr.

- A ještě něco z jednoho Babišova výletu. Pro "čaulidi" ovšem v trochu jiné verzi.

- V Salonu Práva sestavili zajímavý přehled toho nejlepšího ze světové beletrie posledních deseti let. Houellebecq je tam samozřejmě také.

- "Praha může být alternativním centrem ruské kultury."

Čína se snaží. Dobré sledovat.

- Pozor na to, na co se díváme. Ne vždy je vše tak, jak se nám zdá. Obzvlášť novináři by s tím měli umět pracovat, varuje Michal Kašpárek.

Příběh Čechů, kteří bydlí ve Vídni levněji než v Praze. (Jeden z našich nejčtenějších článků za poslední týden.)

- Kéž by se tohle podařilo. Snad stavební úřad tu vlakovou nehodu povolí.

- A na závěr dnes hezké víkendové čtení o pradědovi všech dolarů. Je mu 500 let a narodil se v Jáchymově.

Přeji dobrý víkend a dobré čtení.
jk

 
Foto: Kresba - Miloš Čermák

Kubitovo čtení každý pátek do vaší pošty

 

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru