Informací je příliš mnoho, kdo ale má čas se tím vším probírat? Možná někdo od novin. Tady je výběr textů, které se tento týden vyplatilo číst podle mě, Jana Kubity, editora Hospodářských novin.

- “Airbnb v Česku je byznys, na který doplácíme všichni.

Oceány se nebývale ohřívají. A podle vědců jsou tím pádem nejspolehlivějším ukazatelem globálního oteplování planety, protože oceány pohlcují 90 procent tepla zachyceného na Zemi vlivem skleníkových plynů.

- “Další důkaz, že je jedno, zda státní zakázky dělá ČSSD, ODS nebo Babišovo ANO, furt stejná špína. Proč nebylo výběrové řízení? Časová tíseň? Kolik let se o tom už mluví?”

E-shop na prodej dálničních známek za půl miliardy? Velmi, velmi podivná zakázka Babišovy vlády. Tady a tady a tady.

- Tomáše Němečka poslouchejte, je to jeden z nejchytřejších lidí, které jsem kdy poznal.

- “Rozlučte se s ročními obdobími, počasí v Česku se vymklo z mírného podnebí.

- “Chlapi, buďte sestry!” Další rána pod pás všem, kteří těžce snáší, že se svět mění.

Zde zpráva z nejvíc ruského místa v Praze.

Tohle je velmi zajímavé. Ale mě osobně to spíš děsí. Úplně vidím ten obrázek, desítky, stovky lidí jsou 24 hodin připoutány k pohodlnému polohovacímu křeslu, na očích brýle virtuální reality připojené k nějaké herní konzoli, na stole energetický nápoj plný bublinek a cukru, u druhé ruky XXL balení chipsů, několik čokolád, klimatizace, umělé světlo, pod stolem v další fázi důmyslné zařízení pro vylučování...

- “Zavření Počerad by prospělo našemu zdraví. Pomohli bychom klimatu i energetice. A získali více peněz z Bruselu. Ale státem ovládaný ČEZ řekl ne a rozhodl se velkolepě prohrát.

- Je až fascinující, jak dělá ČSSD všechno pro to, aby se co nejdřív zničila.

Něco pro Pražany. Nechcete auto, ale občas byste se někam svezli? Tady Marcel pro vás rok testoval tzv. carsharing. A něco na téhle novince je.

Zde krátký, ale zato unikátní příběh o jednom samci s velkým S. Zplodil 800 potomků. 800! Jmenuje se Diego.

- Děláte víc věcí najednou? Multitaskujete, jak se dnes moderně říká? Není to vůbec dobré. (Nicméně tenhle článek sem dávám i pro formu. Velmi se mi totiž líbí. Včetně toho, že vám ho Quartz pošle jednotlivě e-mailem. Trochu v tom vidím jednu z budoucích cest pro novinařinu.)

Dobrý víkend a dobré čtení přeji.
jk

Jan Kubita

Kubitovo čtení každý pátek do vaší pošty

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru