Silvestrovské ohňostroje mohou být dobrým měřítkem vyspělosti civilizace. Protože jsou sice krásné na pohled, z dálky, ale zároveň ničí život zvířatům i lidem, když jim jsou vystaveni z bezprostřední blízkosti. A to ve městech jsou.

Oslavy konce roku mohou mít podobu velmi necivilizovanou, kdy se střílí z kalašnikovů kolem zapálených ohňů nebo se povolí jen organizované ohňostroje mimo hustě osídlená místa ve městech, a to jen po omezenou dobu. Před rokem se zdálo, že nový pirátský primátor Prahy dostane hlavní město na této škále dál od těch kalašnikovů a ohňů. Protože zatímco v moderních evropských městech se amatérské střílení rachejtlí netoleruje, v Praze si odpalují stovky lidí, co chtějí a kdy chtějí. Primátor Zdeněk Hřib tehdy publikoval několik dojemných příspěvků o tom, jak ohňostroje zabíjejí labutě a podobně, a rozhodl společně s radou, že magistrát letos nahradí ohnivou show tichým videomappingem. Jenže tam to skončilo. A jestliže Piráti rádi a často (a často správně) kritizují třeba premiéra Andreje Babiše za populismus, tady se jim dá vyčíst to samé. Zrušení magistrátního ohňostroje bylo jen gestem. Nevyřešilo se vůbec nic, Praha dál zůstává v této věci mentálně hluboko v nerozvinutém světě.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.