Informací je příliš mnoho, kdo ale má čas se tím vším probírat? Možná někdo od novin. Tady je výběr textů, které se tento týden vyplatilo číst podle mě, Jana Kubity, editora Hospodářských novin.

- Velmi zajímavý pohled na pád komunismu od Milana Uhdeho. Včetně pozoruhodného pozadí boje o Nobelovu cenu pro Milana Kunderu, kterou nakonec získal Jaroslav Seifert.

Hongkong už nikdy nebude stejný.

- Jestli si myslíte, že studovat humanitní obory je k ničemu, že jsou výhodnější třeba nějaké technické, tak si to prý myslet nemáte.

- Jak být uhlíkově neutrální a zároveň milovat auta? Tady lze možná najít recept.

- “Mám 102 korun na účtu a zásobu avokáda.” Mladý blog o tom, jak to mají mnozí mladí s penězi.

- Slavíme 30 let svobody (nebo většina z nás) a také 30 let svobodných médií. A MediaGuru při té příležitosti vytvořil tuhle grafiku plnou těch nejvýznamnějších mediálních událostí. Vznik tohoto newsletteru tam není, ale kdo ví, třeba za dalších 30 let...

- Kde se vzala “Pravda a láska” víme. Ale víte, kde se vzali “pravdoláskaři”? Nebo “lepšolidi”?

- I tátové můžou být na roztrhání, ne že ne.

- Umělá inteligence je všude. Ale přesto jí vůbec nerozumíme.

- Úsměv, táák, a je zaplaceno. Podívejte se, jak si Čína představuje budoucnost nakupování.

- Rozhlasovou hru už jsem do svého výběru dával, dokonce několikrát. Ale nedá se nic dělat, je to tu znovu. Český rozhlas totiž představil premiéru Žebrácké opery Václava Havla natočené k třicátému výročí sametové revoluce. A to vám nemohu odepřít.

Přeji dobrý poslech, dobré čtení a dobrý víkend.
jk

Jan Kubita

Kubitovo čtení každý pátek do vaší pošty

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist