Informací je příliš mnoho, kdo ale má čas se tím vším probírat? Možná někdo od novin. Tady je výběr textů, které se tento týden vyplatilo číst podle mě, Jana Kubity, editora Hospodářských novin.

Tady si můžete zadat jméno městské části, ve které v Praze bydlíte v nájmu, pak rozměr vašeho bytu a pak už jen budete valit bulvy. Nedostupné bydlení už je a ještě bude monstrózní téma.
I proto, že s tím politici nejsou schopni (nebo ochotni) nic dělat.


Tohle je strašná ostuda. "Na otázku 'Kdy začala sametová revoluce' odpovědělo celých 24 procent respondentů, že neví. Čtyři procenta trefila datum 17. listopadu, ale už ne správný rok." Na vině jsou všichni polistopadoví ministři školství, přinejmenším.

- Mnoho z nás má s "kapitalismem" opravdu problém. A proto se přemýšlí, co s ním. Jedna zajímavá úvaha od zajímavého člověka je například tady.

- "Mám hrůzu z toho, jaká je tady právní nejistota. Bojím se něco udělat, že na mě někdo bez práva sáhne." (Jeden z nejčtenějších článků HN tohoto týdne).

Pokrok jde kupředu qubitovými kroky (neplést s Kubitovými kroky. Ty jsou o něco pomalejší).

- Na to, jak je Polsko zajímavé, se mu česká média zase tak moc nevěnují. Výjimkou, která stojí za přečtení, může být třeba tento text.

Tohle je zajímavé už proto, že je to datový článek, ale nenapsali ho novináři, nýbrž úředníci z brněnského magistrátu.

- On ten Babiš je prostě vykuk. (paywall.)

- Možná trochu složitý text, ale pro ty, koho zajímá, kdy přijde další ekonomická krize a kdo na ni doplatí nejvíce, může být docela užitečný.

- A když už jsme u té ekonomické krize, o té poslední vznikla dokonce i rozhlasová hra. K poslechu a rozjímání zde na digitálních vlnách Českého rozhlasu.

Dobré čtení a sledování a dobrý víkend.
jk

Jan Kubita

Kubitovo čtení každý pátek do vaší pošty