Tříměsíční politická a ústavní krize kolem (ne)jmenování ministra kultury spěje k rozuzlení. Projděme si její dosavadní výsledky v pěti bodech.

1. Vítězství Miloše Zemana. Prezident dosáhl svého. Nechtěl jmenoval ministrem kultury Michala Šmardu a Šmarda nakonec ministrem skutečně nebude - nominaci po soustředěném tlaku sám vzdal. Prezidentovi se opět podařilo ponížit ČSSD - už podruhé zablokoval jejího ministerského kandidáta (poprvé to bylo s kandidátem na ministra zahraničí Miroslavem Pochem) a zpochybnil ji jako suverénní politickou stranu. Ač se mu zřejmě nepodaří dosáhnout hlavního cíle, tedy vytlačení ČSSD z vlády a následné rekonstrukce kabinetu v jeho vlastní režii, může být spokojený. Pokud mají pravdu ti, kdo tvrdí, že jedním z hlavních motivů jednání Miloše Zemana je vytrvalá pomstychtivost a radost z cizích karambolů, musí se nyní na Hradě bouřlivě slavit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.