Představte si, že dvacet let úspěšně budujete firmu. Během těch let mnohé obětujete, hlavně spoustu času, energie i mezilidských vztahů. K tomu, aby váš byznys neustále rostl, si občas pomůžete tvrdými lokty, sem tam vyberete zatáčku na hraně zákona. Jak expandujete, jste stále více odkázáni na dobré vztahy s vládnoucími politiky a cílevědomě pracujete na kontaktech v policejních kruzích. Stanete se klíčovým hráčem v národním měřítku, a to hned v několika oborech.

Pak už vás přestane bavit chodit s politiky na tenis a dojdete k poněkud neskromnému závěru, že jste to vy, kdo má nejlepší předpoklady řídit kromě firmy také celý stát. Uspět dokážete i na tomto poli. Co když vás ale političtí soupeři, kteří vás jinak nedokážou porazit, postaví před hotovou věc a prosadí zákon, podle něhož se musíte svého byznysu úplně zříct?

Ano, navenek se podřídíte. Je ale vůbec reálné, že byste opravdu pustili svůj byznys ze zřetele? Že odteď už nezavoláte žádnému z šéfů divize holdingu a neseřvete ho, proč mu někde utíkají peníze? Nebo nezavelíte, že tuhle a tuhle firmu chcete přikoupit, protože to dává v holdingu smysl? S tím se sotva smíříte. V duchu si řeknete "sorry jako" a využijete maximum toho, co vám zákony dovolují, abyste si nad firmami uchovali kontrolu. Papírově svěříte jejich správu svým nejvěrnějším a nejspolehlivějším lidem a dozorem pověříte manželku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.