Uplynulý rok 2018 se pro investory zařadil mezi ty historicky nejhorší. To není dobrá zpráva pro veškerou investiční veřejnost. Jak často však takto nepodařený investiční rok zažíváme? Odpověď je možná překvapivá – situace loňského roku byla hodně neobvyklá, loni to totiž bylo mimořádně špatné na všech frontách.

Správci majetku po celém světě se nyní škrábou ve vlasech a přemýšlejí, jak situaci vysvětlovat vyplašeným klientům. Projděme si jednotlivá aktiva, relevantní pro českého investora – ve svých měnách americké akcie odepsaly 4,4 procenta, evropské akcie 10 procent, desetileté americké dluhopisy nakonec zůstaly na nule. Desetileté německé dluhopisy sice přinesly drobný zisk, ale na absurdně stlačených výnosech. České desetileté bondy také nic, tady jim však nejvíce uškodilo ukončování intervencí ještě o rok dříve.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.