Tesla je bublina. Její akcie jsou nesmyslně, ba přímo absurdně přeceněné. Vždyť jde o automobilku, která ani neumí vyrábět - podívejte se na problémy s rádoby masovým Modelem 3. S jejím technologickým náskokem to taky není tak slavné, jen počkejte na elektrická Porsche. Tesla navíc stále prodělává a ztráta roste. Že je podle akcií o polovinu hodnotnější než takový Ford, který na rozdíl od Tesly masovou výrobu zvládá už víc než sto let, vydělává a jeho prodeje loni byly 65krát vyšší, je prostě úlet. Hype. Hysterie. Matka všech bublin!

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Co by se dalo pořídit za Muskem nabízenou sumu?
  • Co americký miliardář svými tweety sleduje?
  • Jak si vedly akcie Tesly za posledních pět let?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se