Minulý týden v úterý odpoledne to vypadalo jednoduše: otevřeme komentáře, dozvíme se, jací jsme tupani, zejména pak autor článku, ale potažmo i celá redakce, celá Praha, všichni placení Sorosem, tak to zase zavřeme, hotovo dvacet a budeme se tvářit, že jsme žádný experiment s komentáři neudělali. Ale ono ne!

O co vlastně šlo? Udělali jsme experiment, kdy jsme otevřeli provizorní diskusi pod sloupkem, jehož tématem byla prostá otázka: Obnovili byste komentáře, pokud by byly jen pro předplatitele a jen u vybraných témat?

Pregnantně to shrnul jeden z komentujících, pan Tomáš Hloušek: "Při přečtení otázky v nadpisu mě okamžitě napadla i jasná odpověď - NE. Když tak ale pročítám komentáře diskutujících níže, tak začínám mít o svém prvotním názoru pochybnosti. Myslím, že by se tomu měla dát šance a neházet vaničku i s dítětem do žita."

Po pravdě musím přiznat, že mě velice mile překvapila úroveň diskuse. Naprosto žádný komentář nebyl mimo téma, všechny byly slušné, kultivované, rozumné… Skoro by se chtělo říct: "Tak vidíte, že to jde, když se chce!"

Co přesně ale obnáší to "chtění se"? A jaké z toho všeho vyplynuly závěry?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se