Před nedávnem se v Praze objevila velká hvězda americké politiky minulého roku – Steve Bannon. Byl jedním z vedoucích manažerů volební kampaně současného prezidenta Trumpa, jeho pozdějším poradcem a významným architektem prezidentovi zahraniční a obchodní politiky.

Společně s Lanny Davisem, poradcem Hillary Clintonové, přijeli na pozvání české zbrojařské firmy Czechoslovak Group a CEVRO univerzity prezentovat dvě odlišné vize současné politiky USA, které dominují vysoce kontroverzní iniciativy prezidenta Donalda Trumpa.

Bannon a Davis zabrousili do mnoha témat – od otázek bezpečnosti Evropy, NATO a vojenských rozpočtů, přes Rusko a americké volby a až k Angele Merkelové. Nejzajímavější však byla debata o takzvané nové obchodní politice USA, kterou Bannon a jeho názory ovlivnili nejradikálněji.

Je skvělé mít tak známá jména v Praze, ale Bannonova návštěva vyvolává otazníky. Jeho myšlenky totiž nemají velkou podporu mimo současnou americkou administrativu a jejich akademická hodnota je nulová. Proč tedy Bannon přijel hlásat své myšlenky právě do Česka? Proč mají být jeho bizarní a extrémní postoje zajímavé pravě pro nás? Konkrétní odpověď mohou poskytnout pouze organizátoři žofínske akce. Je ale zjevné, že Bannonovy názory jsou dostatečně atraktivní pro ty, kteří šíří své protievropské postoje a tlačí na odchod země z Evropské unie, tedy Czechxit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.