Čtvrtina maturantů letos propadá z matematiky, tedy čtvrtina z těch, co ji jako maturitní předmět mají. To je takový drobný deficit v interpretaci a velký rozdíl ve výsledku. Zamlčíme-li druhou půlku věty, můžeme dělat úplně jiné závěry. Dřív se tomu říkalo manipulace. Pokud jde o ty maturity, čtvrtina z té čtvrtiny neúspěšných má čtyřku a pětku a kritikové maturity z matematiky poukazují na špatný stav výuky a znalostí tohoto předmětu.

Nemusí mít přece každý maturitu! Z této obecné, leč nic neříkající pravdy ovšem nikterak neplyne, kdo by maturitu mít měl a kdo ne. Takže jsme zase na začátku, protože co odborník, to názor. Co to je vlastně maturita? Jedna z rozšířených definic praví, že „je to zkouška zakončující úplné středoškolské vzdělání“. Takže jsme místo jedné otázky získali další – co to je úplné. Maturity jsou obecně špatně postavené, protože je chceme skoro i po městských strážnících, četl jsem někde. Tím se z problému „maturita proč“ dostáváme do problému „maturita proč ne“.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.