Prokremelská média mají občas pravdu a občas se dokonce vyjadřují mnohem přesněji než kdokoli jiný.

Hezkým příkladem byl moment, kdy zpravodaj Komsomolské pravdy po lednových prezidentských volbách natvrdo napsal, že Miloš Zeman je "náš muž v Praze na dalších pět let". Je to smutné, ale náhled kremelského novináře je definitivně verifikován. Miloš Zeman skutečně každým momentem dokazuje, že jeho loajalita patří Moskvě.

Prezident v televizi Barrandov prohlásil, že se podle něj v Česku vyráběl a testoval jed typu novičok. Tedy látka, kterou byl ve Velké Británii otráven přeběhlý agent Sergej Skripal.

A mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová okamžitě napsala, že Zeman poskytl jasný důkaz, že britská premiérka Tereza Mayová lže, když tvrdí, že za otrávením Skripala stojí Rusko.

Je to obdivuhodná synergie. Zeman hraje stylem "Já na Kreml, Kreml na mě".

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se