Skoro dvacet let stará neschopnost politiků vyřešit deregulaci nájemného se vrací k českým soudům jako bumerang. I poslední rozsudek Ústavního soudu dopadl ve prospěch majitele domu, který se dosud neúspěšně soudil o náhradu. Ústavní soudci přihlédli k nedávnému rozsudku Evropského soudu pro lidská práva a potvrdili, že se má odškodnění vypočítávat tak, aby bylo pro majitele výhodnější, a ne tak, jak se k tomu dosud soudy a vlastně i stát, který má a nechce platit, stavěly. Počet podobných rozhodnutí Ústavního soudu jde do desítek. Výše odškodnění do desítek milionů. A to jde jen o majitele, kteří mají tu chuť a hlavně peníze českou soudní praxi vydržet.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se