Ministr životního prostředí Richard Brabec musel do Bruselu na kobereček. Česká republika se totiž se vstupem do Evropské unie zavázala, že bude snižovat emise nebezpečných látek a prachu v ovzduší, ovšem naplňování tohoto slibu zatím značně pokulhává. Eurokomisař pro životní prostředí Karmenu Vella si proto Brabce a dalších osm ministrů pozval, aby představili plány na snižování škodlivin ve vzduchu. A není to žádná formalita. Kvůli špatnému ovzduší hrozí České republice žaloba u Evropského soudního dvoru.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se