Ministr životního prostředí Richard Brabec musel do Bruselu na kobereček. Česká republika se totiž se vstupem do Evropské unie zavázala, že bude snižovat emise nebezpečných látek a prachu v ovzduší, ovšem naplňování tohoto slibu zatím značně pokulhává. Eurokomisař pro životní prostředí Karmenu Vella si proto Brabce a dalších osm ministrů pozval, aby představili plány na snižování škodlivin ve vzduchu. A není to žádná formalita. Kvůli špatnému ovzduší hrozí České republice žaloba u Evropského soudního dvoru.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












