Bylo toho dost, co mi v minulých dnech zvedalo hladinu adrenalinu v krvi - a někdy i žaludek… Nepěknými osobními prožitky a náladami ale netřeba dále kontaminovat veřejný prostor. Nicméně jednu brutální invektivu nemohu přejít mlčky – volá přímo do nebes a po hlasitém protestu.

Ano, jde o první tiskovou konferenci Andreje Babiše po vyhlášení výsledků prezidentských voleb v sobotu, 27.ledna. Jeho nechutně gradující slovní šarvátku s Emmou Smetanovou, reportérkou internetové televize DVTV, sledovaly v přímém přenosu statisíce lidí. Když vysoký politik pořádá tiskovou konferenci, musí počítat s tím, že mu (někteří) novináři budou klást nepříjemné otázky a připomínat minulé postoje a názory.

Připomeňme si i my: „Vzhledem k tomu výsledku, litujete svých slov o tom, že by se měl Miloš Zeman zbavit svých nejbližších spolupracovníků?“ ptá se poťouchle Emma Smetana. Na poťouchlost má novinář právo, že? Má přímo v popisu práce všemi legálními prostředky zkoumat integritu politiků a jejich hodnotové orientace, obnažovat jejich skutečné názory a postoje.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se