První střet Miloše Zemana a Jiřího Drahoše máme za sebou. Kdo vyhrál? Vlastně se to nedá říci. Performance na TV Prima byla něco tak přízračného, že se to vzpírá hodnocení v kategoriích politické či jakékoli jiné racionality. Tohle nebyla prezidentská debata. To bylo něco mezi koridou a SuperStar. Bučení, skandování, řev. Neschopný, blábolivý moderátor. Ujetá témata. Dramaturgická katastrofa. Pokud bychom chtěli vybírat prezidenta jen na základě této frašky vydávající se za seriózní debatu, dostali bychom se někam na úroveň mentální protoplazmy.

Ale přesto: Miloš Zeman osvědčil, že je zkušeným diskutérem, což v jeho pojetí zahrnuje i ochotu k jakékoli demagogii. Prokázalo se, že v těchto disciplínách na něj Jiří Drahoš opravdu nemá. Od začátku "debaty" byl Zeman v ofenzivě, Drahoš se jen bránil, občas nejistě, váhavě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se