Jakou strategii zvolíte v prvním kole prezidentské volby? Dáte hlas kandidátovi, jehož považujete za nejlepšího? Či se pokusíte do druhého kola vyslat toho, kdo má největší šanci uspět?

Komu dáte v prvním kole prezidentské volby svůj hlas?

Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
Jiřímu Drahošovi, mám v tom jasno dlouho.
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Jako televizní fanoušek, který u obrazovky nechce umřít nudou, budu ještě ve volební místnosti váhat mezi Milošem a Mirkem.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Jiřího Drahoše, Marka Hilšera i Michala Horáčka považuji za slušné, schopné lidi a s potěšením bych volil kteréhokoli. Dle průzkumů i selského rozumu má ovšem Drahoš zdaleka největší šanci porazit stávajícího prezidenta, a proto mu dávám přednost.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Mirkovi Topolánkovi, pracuji v jeho kampani. Nicméně jeho kandidatura mě iracionálně nadchla už předtím, než jsme se potkali. V době, kdy druhý nejbohatší Čech je premiérem a má ministerstva i média, je potřeba spíš pořádná palice, než slušnost.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Rozhoduji se mezi Mirkem Topolánkem a Pavlem Fischerem.
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
V prvním kole prezidentské volby dám svůj hlas Pavlu Fischerovi; je to člověk, který bude dříve či později prezidentem, na něhož budeme moci být pyšni.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Myslím, že se sešla hrstka dobrých kandidátů, kterých si vážím: Drahoš, Fischer, Hilšer, Horáček. Svůj hlas dám Drahošovi, protože ho dlouhodobě znám a vím, že je to čestný, odpovědný, slušný a zkušený člověk se správně nastavenými hodnotami.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Mé požadavky splňují aspoň 3 kandidáti. Za nejlépe kvalifikovaného z nich mám Fischera a je mi též nejblíže. Hlas dám však Drahošovi, protože má v druhém kole největší šanci proti Zemanovi. Změnu v prezidentském úřadě považuji za nejdůležitější úkol.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Mám rád Chemical Brothers, takže budu v prvním ii druhém kole volit chemika.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Na základě názorů zkušených politologů zvolím druhou možnost - dám hlas tomu, kdo má nejvyšší šanci uspět.
František Fuka
František Fuka
publicista
Drahoš. Ne že bych byl jeho fanoušek, ale je málo zapleten do politického establishmentu a současně má aspoň trochu šanci. Ale nedělám si iluze.
Tomáš Prouza
Tomáš Prouza
prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR
Mám tři favority: Michala Horáčka za odvahu jasně vystupovat a říkat pravdu nahlas, Pavla Fischera, kterého znám dlouho jako slušného a poctivého člověka a vážím si jej, a Jiřího Drahoše, který má největší šanci ve 2. kole.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Líbí se mi jich víc: Hilšer, Horáček i Fischer mají některé kvality, za něž by stálo za to jim dát hlas. Ale Drahoš má krom těch kvalit i nejmenší tábor těch, pro něž je nepřijatelný a to může rozhodnout 2. kolo i následnou důvěru národa v prezidenta
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Hlas v prvním kole chci dát Marku Hilšerovi
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Jde o volbu tajnou, nepovažuji za dobré říkat koho zvolím. Bavila mne kampaň, vážím si kandidátů, všech aktivistů a férové podpory. To je pro republiku dobrá zpráva. Nedám na hysterie průzkumů. Nekampaň mne nezaujala. Nechci už takovou službu státu.
Daniel Münich
Daniel Münich
CERGE-EI
Hlas v 1. kole dám Jiřímu Drahošovi. Kvůli volebnímu systému by totiž byl hlas komukoliv jinému hlasem pro současného presidenta, který by už měl odejít na zasloužený odpočinek. Jinými slovy, Jiří Drahoš je jediný, kdo má v 2.kole šanci to zařídit.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Navzdory reklamě na obálce prvního letošního čísla Vesmíru, která říká: "Zkamenělé exkrementy promlouvají", dám svůj hlas Jiřímu Drahošovi.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru