Andrej Babiš s oblibou tvrdí, že kauzu Čapí hnízdo na něj ušila mafie. Jenže ouha. S nadsázkou se dá říci, že způsoby chování mafie připomíná spíš jednání jeho vlastních lidí. Úřady ovládané hnutím ANO úporně mlčí o obsahu zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům OLAF o kauze Čapí hnízdo. V jazyce mafie se takovému mlčení říká omerta. Nic neprozradit, mlčet, krýt šéfa za každou cenu, blaho organizace (v tomto případě hnutí) je nade vše.

To, co sledujeme, je opravdu jako ze špatného filmu: Zprávu o vyšetřování Babiše a spol. poslali z Bruselu na ministerstvo financí, které ovládá Babiš. To ji poslalo na ministerstvo pro místní rozvoj, které ovládá Babiš. A na středočeský krajský úřad, který ovládá – ano, Babiš. Korespondence mezi Babišovými lidmi je čilá, ticho o jejím obsahu hrobové.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se