Bylo to o fous. Komunista Zdeněk Ondráček, který mlátil lidi na demonstracích v roce 1989, se málem stal předsedou sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. A možná se jím nakonec stane. Hlasování, ve kterém ho podpořila vedle komunistů a okamuristů i značná část poslanců Babišova ANO, bylo prohlášeno za zmatečné a bude se opakovat v lednu.

Co to znamená? Hlavně to, že v současném Česku je už představitelné, že na inspektory, kteří mají mimo jiné kontrolovat, aby se policisté nechovali brutálně, bude dohlížet ten, kdo před necelými třiceti lety nešel pro ránu daleko a zřejmě si to i docela užíval. Cyničtější odpověď na prastarou otázku - "kdo má pohlídat hlídače?" - dát nelze. Hlídače může podle téhle logiky klidně pohlídat zloděj. Brrrr. Hnusná dialektika současnosti.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se