Jako předškolák jsem po obědě spát nechodil. Když mně pak ve školce po obědě řekli, že si jdu lehnout a že mám spát, tak jsem se velmi divil. Ale lehl jsem si, i když jsem nespal. Pak to nějak rodiče domluvili, snad jsem měl povoleno jen ležet a nenutili mě spát, ale do života jsem si odnesl jedno hezké ponaučení: Najdou se lidi, co tě budou nutit do něčeho, co nechceš, ale je to řešitelné.

Jsem tedy, z vlastního prožitku, ten poslední, kdo by nutil dítě po obědě spát, a vím, že rozumnější školky s tím nemají problém. Dokonce s tím mají menší problém než někteří rodiče. O víkendu jsem třeba narazil na příběh paní, která, podle svých slov, "vede dítě k tomu, aby nebylo loutkou systému", a tak vychovala šestiletého syna, který se - opět cituji - "zhroutí, když si má po obědě lehnout" a "když mu babička řekla, že lže, tak zvracel, bolela ho hlava a srdce". A prý se tak děje pokaždé, když narazí na nějaký odpor.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.