Možná budu označen jako zrádce demokracie a svobody, ale pokračující slepoty elit v otázce povolební situace se obávám víc. Před volbami hodně lidí suverénně předvídalo, že Babiš půjde do vlády s komunisty. Když začal posilovat Okamura, byl v odhadech do vládní bramboračky ihned přidán jako její samozřejmá součást. Volby skončily a všechny postihla panika, že se to vše naplňuje. Když Babiš dokola opakoval, že s komunisty ani Okamurou vládu sestavit nechce, že radši sestaví menšinový kabinet, politici, komentátoři i politologové se předháněli ve varováních, jak je vláda bez důvěry neústavní. Opakovaně se tak panikou reaguje na vybájené ohrožení. I nezpochybnitelné autority ztrácejí úsudek a ve svých katastrofických scénářích opomíjejí variantu menšinové vlády s důvěrou sněmovny.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se