Muslimka domáhající se práva nosit šátek hidžáb na půdě střední školy neuspěla. Úterní rozsudek Městského soudu v Praze to odůvodnil tím, že používání šátku je projevem náboženského přesvědčení. A protože škola má být neutrálním prostředím, nemá studentka právo své náboženství navenek projevovat. Proti jejímu domnělému právu stojí podle soudu právo být svobodně bez vyznání, náboženské symboly nemít a v ničem je nevidět.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se