Muslimka domáhající se práva nosit šátek hidžáb na půdě střední školy neuspěla. Úterní rozsudek Městského soudu v Praze to odůvodnil tím, že používání šátku je projevem náboženského přesvědčení. A protože škola má být neutrálním prostředím, nemá studentka právo své náboženství navenek projevovat. Proti jejímu domnělému právu stojí podle soudu právo být svobodně bez vyznání, náboženské symboly nemít a v ničem je nevidět.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



