Události posledních dnů ukazují, že problém finančního podhodnocení učitelů a tím reálně hrozící krize českého školství v dohledné budoucnosti je opravdu zásadní. O kantorských platech slyšíme v souvislosti se státním rozpočtem na příští rok, s hrozbami stávek i v předvolebních slibech politických stran.
Několika procent navýšení se již učitelé podle všeho domohli, ale je to klasicky jen ve stylu „aby se neřeklo“ nebo „ať dají zas chvíli pokoj“. U neinformované části společnosti, kterou nezajímá porovnání mezd vysokoškolsky vzdělaných lidí ani platová komparace pedagogů v rámci států EU či OECD, navíc další drobné navýšení nejspíš vyvolá dojem „zase jim přidali, tak co pořád chtějí…“
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








