Nevěřil jsem vlastním očím: Zeman se omluvil Nečasovi, prý byl v otázce pádu jeho vlády "dezinformován Ištvanem a Šlachtou". Taková omluva, to není jen tak. Můžeme Zemanovi věřit, že se v něm hnulo svědomí, když získal dostatečný odstup, a cítil potřebu se omluvit za to, jak po Nečasově demisi bránil vzniku "Nečasovy vlády bez Nečase", najmenoval vládu Jiřího Rusnoka, která nezískala důvěru, ale přesto vládla až do voleb…

O jeho tehdejších motivacích můžeme jen spekulovat, ale předvolební plakáty, které tehdy tiskla SPO a na kterých se holedbala, že "jsme zastavili Kalouska", leccos naznačují. Ale možná je nefér spojovat Zemanovy aktivity s aktivitami jeho fámulů ze Strany práv občanů, co si sami říkali "Zemanovci".

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se