Billboard u Kauflandu hrdě hlásá: "Z lásky k Česku." Mnoho prodejen nyní staví svou reklamu na tom, že prodávají české výrobky. Tato marketingová kampaň je velmi účinná. Dává nám vědomí, že zakoupením českých výrobků podporujeme českou ekonomiku, takže nákupem vlastně děláme dobrý skutek.

Na první pohled to tak vypadá, ale nemusí tomu tak být. Snaha kupovat české výrobky naopak může vést k výraznému poškození české ekonomiky. Proč? Pokud kupujeme české výrobky i v případě, že jsou dražší či méně kvalitní než ty zahraniční, tak sice podporujeme české producenty, ale zároveň škodíme českým vývozcům. Pokud nekupujeme zahraniční výrobky, zahraničí má málo peněz na to, aby koupilo české výrobky. Kdybychom naopak nakupovali zahraniční zboží, podpořili bychom český vývoz. Dá se tedy říci, že pokud si v obchodě koupím německý jogurt, tak tím podporuji českou Škodovku. Zakoupením zahraničních výrobků tedy podporujeme české výrobce úplně stejně, jako kdybychom kupovali české výrobky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.