Existuje pro liberály jakýkoliv důvod cítit po roce pohrom nějaký optimismus? Existuje alespoň kousíček dobra na brexitu, zvolení Donalda Trumpa a evropské nejednotnosti? Křesťané věří, že je beznaděj smrtelný hřích, tak by možná nebylo od věci pokusit se najít záblesk naděje.

Ve Spojených státech se mnoho liberálů utěšuje vírou, že očividné nebezpečí z vlády ignoranta, narcise a autoritářského tlučhuby, podporovaného miliardáři, bývalými generály, obchodníky, otrapy šířícími falešné zprávy a začátečníků s extrémními názory, pomohou vyburcovat silnou politickou opozici. Doufá se, že Trump sjednotí mysl všech těch, kdo stále věří v liberální demokracii, ať jsou napravo, nalevo či uprostřed.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se