Bronzová busta Winstona Churchilla, která je v Bílém domě od 60. let 20. století, byla předmětem pokračujícího pravicového bludu Washingtonu. Říká se, že když se nastěhoval prezident Barack Obama, vrátil bustu britské ambasádě, což mělo dát najevo jeho nenávist k Británii. Obama ve skutečnosti nic takového neudělal. Busta stále stojí v rezidenci Bílého domu, tam, kde byla vždy kromě krátké doby za vlády prezidenta George W. Bushe, kdy byla opravována.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se