První prosinec je za námi a elektronická evidence tržeb, kvůli které se popsalo tolik papíru, že by to slušně zaplnilo průměrně velkou veřejnou knihovnu, a o které měla Poslanecká sněmovna potřebu jednat nějakých bratru 43 hodin čistého času, funguje a jede. Podstata celého příběhu, který tolik fascinoval desítky komentátorů, novinářů, politiků a angažovaných nestraníků, se náhle stala běžnou součástí našich životů. Pokladna, kterou číšník nebo servírka používají, před vytištěním účtenky odešle údaje o výši přijaté DPH finanční správě, ta jí za méně než desetinu sekundy pošle zpět jedinečný kód, ten se tiskne na účtenku, kterou zákazník stejně jako před 1. prosincem bere, nebo nechává ležet. K tomu pokles DPH u stravovacích služeb z 21 na 15 procent. Tečka.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.